home | kontakt

Ako sa Degarelix podáva

DEGARELIX sa podáva ako séria subkutánnych (podkožných) injekcii na Vašom bruchu. Vpichnutý liek vytvorí malý útvar nazývaný depot, ktorý poskytuje Vášmu telu kontinuálne uvoľňovanie DEGARELIXu počas 28 dní.

Najprv dostanete dve úvodné dávky 2 injekcii (každá 120mg), ktoré spôsobia rýchle potlačenie testosterónu. Potom budete dostávať udržiavacie dávky po 1 injekcii mesačne (80mg) až do ukončenia Vašej liečby.

Pri každom podaní sa miesto podania injekcie mení. Injekcie budú podávať Váš lekár alebo sestra v ambulancii lekára alebo v nemocnici.

Počas 3 až 5 dní po každej z prvých 2 injekcií môžete pociťovať prechodné začervenanie, lokálny opuch a miernu bolesť. Ak by ste mali po aplikácii prvých 2 injekcií takéto príznaky, môže Vám pomôcť užitie lieku proti bolesti ako paracetamol alebo ibuprofen. Tieto reakcie sú pri nasledujúcich mesačných injekciách menej časté.

Ak vynecháte injekciu
Aby mohol DEGARELIX účinne udržiavať nízke hladiny testosterónu a prostatického špecifického antigénu (PSA), mali by ste Vašu injekciu dostať každý mesiac. Ak neviete dodržať svoj termín na podanie injekcie, určite zavolajte svojmu lekárovi a dohodnite si iný termín čo najskôr.

Toto je najlepší spôsob kontroly nádoru prostaty. Po každej injekcii si dohodnite termín na ďalšiu injekciu.

Dĺžka liečby
V určitých intervaloch počas priebehu Vašej terapie bude Váš lekár merať hladinu PSA (prostatického špecifického antigénu) v krvi. Výsledky týchto testov povedia Vášmu lekárovi, ako je účinná Vaša liečba. Na základe Vašich výsledkov rozhodne lekár o dĺžke liečby.